Со одличните преработки на светски хитови стана хит на Јутјуб, а само пофални зборови доби и за преработката на „Едно тело“ од Дарко Илиевски и ДНК, која ја објави по повод 7-годишнината од објавувањето на овој македонски хит. Сега Нена Мицева конечно има и деби сингл, чиј комплетен автор е токму нејзиниот постар колега и ментор Дарко Илиевски.

Станува збор за ар-ен-би баладата насловена „Кога си до мене“, во која на гитара гостува познатиот хитмејкер Лазар Цветкоски, а придружните вокали ги отпеаја Нена и Дарко. Песната стигна заедно со интересна видео приказна што ја реализираше продукцијата „Пирамид“, под режисерската палка на Кристијан Шемко, а како изгледа и звучи првенчето на Нена можете да видите и слушнете горе. Уживајте!

NENA – KOGA SI DO MENE (OFFICIAL VIDEO 2017)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s