По српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, и германската канцеларка Ангела Меркл запеа во јавност. Задоволна од рејтингот што го има нејзината партија во моментов, таа реши да се препушти на моменталната атмосфера па запеа дел од песната „Strange Things Happen Every Day“. На видеото објавено на Јутјуб Меркел е во друштво на германската џез-пејачка Уши Брунинг.

Angela Merkel singt “Strange things happen every day” mit Uschi Brüning 10.09.2017 in Berlin

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s