Фотографот Арам Пан од Сингапур доби дозвола од севернокорејските власти од воздух да го сними главниот град на државата – Пјонгјанг.

На видеото може да се видат шарени згради, но и една чудна појава – а тоа е дека на улиците речиси и да нема луѓе и возила.

„За град од 2,6 милиони жители, Пјонгјанг е прилично пуст“, искоментирал Пан.

Flight Over Pyongyang (in a Piper Matrix PA-46)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s