Фудбалерите на Шкендија се подготвени за мегдан со Милан на „Сан Сиро“. Ако ништо друго, ќе им ја скријат топката на „росонерите“ во игра со глава. Спектакуларна изведба на жонглирање со глава на целиот тим се случи токму во соблекувалната на стадионот во Милано.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s