Барди не знае за доста, уште еден одличен гол за Леванте

Репрезентативецот на Македонија, Енис Барди продолжува со фантастичните настапи во дресот на Леванте.

Барди уште еднаш погоди за својот нов тим, овој пат на пријателскиот натпревар против тимот на Елче.

Леванте славеше со 2:0 на овој натпревар, а Барди голот го постигна во 70. минута од натпреварот кога од слободен удар го совлада противничкиот голман.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s