По последниот судиски свиреж и новиот Суперкуп на УЕФА под името на Реал Мадрид, навивач од трибините влета на теренот за да го слави трофејот со „кралевите“, но премногу брзо беше совладан.

Тој влезе од трибина, им бегаше на редарите, а очигледно е дека беше фан на Реал Мадрид затоа што на градите му пишуваше „Кики Роналдо“. Тие разулавено го бркаа низ теренот, а на крајот, кога пристигна до трибиниата кај „мадридистите“ беше совладан

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s