Пред скоро 70.000 гледачи на „Хард Рок“ стадионот во Мајами, Реал и Барселона ги одиграа првото американско „Ел Класико“, во кое поуспешна беше Барселона и извојува победа со 2-3 (2-2). Со оваа победа Барса со три триумфа е победник на Интернационалниот Куп на шампиони.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s