ЕВРОГОЛ на Барди – од Македонецот „настрада“ и Виљареал!

Македонскиот фудбалер Енис Барди продолжува да ја воодушевува јавноста во Шпанија, со нов еврогол во дресот на шпански Леванте.

Барди пристигна од Ујпешт и премногу брзо се адаптира на средината. На последниот меч против Виљареал нашиот фудбалски бисер постигна ефектен гол од слободен удар со кој измами воздишки кај присутните на стадионот и љубителите на фудбалот.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s