Одбраната на Интер функционира одлично во летните подготовки, но голманот Хандановиќ попладнево беше немоќен откако мрежата со еврогол ја затресе – неговиот соиграч Џефри Кондогбија.

Интер имаше предност од 2-0 против Челси и контрола над топката на сопствената половина, кога Кондогбија во обид да ја врати назад до Хандановиќ, од 40 метри стрелаше директно во мрежата, за еден од најатрактивните автоголови во светскиот постигнати во последните неколку години.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s