Ривалдо е горд – Ривалдињо даде гол за паметење во Лигата на Европа

Ривалдо може да биде горд на својот син Ривалдињо откако младиот Бразилец денеска постигна гол за паметење во квалификациите за Лигата на Европа. Неговиот тим Динамо Букурешт имаше негатива од 0-1 против Атлетик Билбао, пред 22-годишниот Бразилец да ги земе работите во свои раце и со еврогол од триесетина метри да го израмни резултатот.

Погледнете го ремек-делото на синот на легендарниот бразилски репрезентативец.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s