Ривалдо може да биде горд на својот син Ривалдињо откако младиот Бразилец денеска постигна гол за паметење во квалификациите за Лигата на Европа. Неговиот тим Динамо Букурешт имаше негатива од 0-1 против Атлетик Билбао, пред 22-годишниот Бразилец да ги земе работите во свои раце и со еврогол од триесетина метри да го израмни резултатот.

Погледнете го ремек-делото на синот на легендарниот бразилски репрезентативец.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s