Вардар ТРИУМИРАШЕ на натпреварот против Копенхаген, во третото квалификациско коло за влез во Лигата на шампионите. Во клучниот момент, Данските дефанзивци не се снајдоа најдобро, па топката од еден од нив се одби назад во шеснаесетникот кон Балотели, а Бразилецот со извонреден удар ја смести под гредата, за заслужено водство од 1-0 кое се покажа како конечен резултат.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s