Додуше ривал е мал збор за душманската омраза која владее меѓу навивачите на Панатинаикос и Олимпијакос. Во финалето на грчкиот плејоф, црвено-белите од Пиреја водеа 2-1 во партии, но зелено-белите од Атина направија целосен пресврт и синоќа ја освоија титулата после две години.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s