После објавувањето на последниот албум „Emotion“, канадската пејачка Карли Реј Џепсен веќе некое време снима однични поп песни кои незаслужено не добиваат големо внимание, а нејзиниот нов сингл „Cut To The Feeling“ е уште еден солиден обид за освојување на топ листите.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s