Слаткаристика е “Терориста”

Слаткаристика го објави својот нов сингл насловен „Терориста“, кој денеска беше претставен заедно со видео запис на официјалниот канал на продукцијата „Фејсинг д сан“ (Facing The Sun) на Јутјуб. Секако дека станува збор за уште еден хит на популарниот хип-хоп артист, кој самиот се потпишува како автор на стиховите, а музиката им е заедничка со колегата Иван Јованов – Ивајо, кој се погрижи и за аранжманот. Видеото, пак, се снимаше во „Станица 26“, под режисерската палка на Огнен Шапковски.

Slatkaristika – Terorista [Official HD Video]

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s