Јана блесна и рапуваше на најдолгиот евровизиски црвен килим

Во украинската престолнина вчера и официјално беше отворено годинешното, 62. по ред издание на „Евровизија“, а во рамките на свечената церемонија делегациите на сите 42 земји учеснички прошетаа по најдолгиот евровизиски црвен килим досега, кој беше распослан во должина од 265 метри. Околу него се собраа бројни медиуми и обожаватели на фестивалот, кои сакаа одблизу да ги видат и запознаат годинешните фаворити.

Новинарите што го следеа настанот се погрижиле да дознаат нешто повеќе за Јана, па некои од нив откриле дека пејачката умее и да рапува, а таа без двоумење го докажа тоа.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s