Горан Наневски со одлична преработка на евровизиската „Dance Alone“

Песната „Dance Alone“, со која Јана Бурческа за само неколку дена ќе ја претставува нашата земја на годинешното издание на „Евровизија“, стана инстант хит уште од самото објавување во март, па бројни познати и помалку познати музички таленти направија и свои верзии, објавувајќи ги на своите канали на Јутјуб.

Еден од нив е и Горан Наневски, млад велешанец што студира на филолошкиот факултет во Скопје, кој очигледно одлично се снаоѓа и во музичките води

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s