УЕФА со промотивно видео за Супер Купот Скопје 2017…

Четири месеци ја делат Македонија од организацијата на најголемиот спортски настан кој во историјата се одржал во нашата земја, УЕФА Супер купот „Скопје 2017“.

Во рамките на подготовките за спектаклот кој треба да се одржи на 8. август на „Телеком арената“ во Скопје, УЕФА лиферуваше прво промотивно видео како најава за најзначајното фудбалско клупско натпреварување на Стариот континент на почетокот од следната сзона… УЕФА Супер купот, традиционално, е најава за сето она што фудбалска Европа ќе ја очекува во новата 2017/2018 сезона

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s