Саша Ковачевиќ запеа и на шпански (SASHA – Temperatura (Spanish Version I Official Video HD-2K) NEW! © 2017 )

Популарниот српски пејач Саша Ковачевиќ запеа и на шпански јазик, а прв резултат од овој нов подвиг е шпанската верзија на минатогодишниот летен хит „Температура“.

Песната воедно е и најава за цел албум на шпански јазик, а неговите соработници во Мајами веќе работат на новиот материјал. Како звучи сето тоа можете да слушнете. Уживајте!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s