Жестока тепачка во Белград: Навивачи се пресметаа со топовски удари

Жестока навивачка тепачка се случи во Белград, во пресрет на денешниот натпревар меѓу Партизан и Радник Сурдулица (2-1). Неофицијално, се судриле навивачките групи на Партизан и на Црвена Звезда, „Гробари“ и „Делије“. Најмалку тројца навивачи завршиле во Ургентниот центар…Според други српски медиуми, постои теорија и дека се судриле две фракции на навивачката група „Гробари“, едните приврзаници на загинатиот водач Александар Станковиќ, со прекар Сале Мутави, како и негови противници…

Преземено од: http://ekipa.mk

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s