Гол на колото: Пановски како Лео Меси (ВИДЕО)

Кој вели дека на македонските стадиони не се постигнуваат прекрасни погодоци..?! Александар Пановски постигна фантастичен гол од слободен удар за отворањето на резултатот на мечот меѓу Силекс и Ренова во Кратово. Во стилот на Лео Меси. Голманот на гостите остана скаменет и можеше само со поглед да ја испрати топката како ја тресе мрежата…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s