Северина ги претстави своите „Отрови“

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ деновиве го промовираше својот нов сингл и видео запис, кој го носи насловот „Отрове“. Станува збор за соработка со раперот Јала Брат, кој е автор на музиката и текстот, а за екранизацијата се погрижи режисерот Петар Пашиќ.

SEVERINA FEAT. JALA BRAT – OTROVE (OFFICIAL VIDEO HD 2017.)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s