15 години од легендарниот гол на Денис Беркамп (ВИДЕО)

„Ретко се добива шанса да се биде сведок на ваков, феноменален погодок“ – беше изјавата на Арсен Венгер по натпреварот со Њукасл кој се одигра пред 15 години, односно на 02.март 2002 година. Помина една и пол деценија од легендарниот погодок на Денис Беркамп кпј беше изгласан за најдобар гол на играч на Арсенал во историјата на Премиер лигата

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s