ВИДЕО: Цепелин Карачиќ-Душебаев! Вардар со атракции против европскиот првак Киелце

Вардар со доминантен ракомет на домашен терен против европскиот првак Киелце покажа дека не случајно е еден од главните фаворити за фајнал-фор турнирот во Келн. Ракометарите на Раул Гонзалез одиграа фантастично второ полувреме, кое беше најавено со атракција и цепелин од Лука Циндриќ за Алекс Душебаев.

https://vid.me/PyTm

video cepelin karacik dusebaev

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s