(Видео) Перо Антиќ го бива и за фудбал

Новата натпреварувачка сезона само што не започнала, а тимот на Фенербахче каде настапува и поранешниот капитен на кошаркарската репрезентација на Македонија, Перо Антиќ на поинаков начин ги одработува последните тренинзи пред предизвиците од домашната сцена, но и од Евролигата.

Перо Антиќ и Јан Весели очигледно беа највозбудени за тренингот одржан на фудбалските комплекси на клубот. Екс-репрезентативецот му нафрли топка на Чехот кој ја смести во мрежата, а потоа го прослави голот.

Pero Antic go biduva i za fudbal

Веста е преземена од ekipa.mk

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s