Monthly Archives: September 2016

ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША vs ХРИСТИЈАН ТРИШОСКИ

Jelena Karleusha vs Hristijan Trishoski

Advertisements

ВИДЕО: Миленко со кршењето на споменикот стигна до бугарската државна телевизија

Откако Миленко Неделковски на Фејсбук објави дека се качил на Кајмакчалан за да го искрши бугарскиот споменик, за ова извести и бугарската државна телевизија БНТ.

Milenko na bugaRSKA televizija

Advertisements

Славче Таневски го претставува своето дело – Новото Mercedes-Benz GLC Coupé

Mercedes-Benz GLC Coupé

Advertisements

Патување до работ на вселената (Видео во 360° )

Journey to the Edge of Space (360 Video)

 

Advertisements

Вистински BMW транформер

Турски инжинери направија вистински транцформер

Real Transformer Built from BMW

Advertisements

ВИДЕО: Тој стрижe со катана!

Потполно нов начин на стрижење, со катана. Би му дозволиле ли да работи со вашата коса?

Strizenje so katana

Advertisements

ВИДЕО: Тепачка на украински пратеници по ТВ дебата

Пратениците на Врховната Рада, Александар Вилкул и Владимир Парасјук се истепаа пред новинарите во украинската телевизија „112“.

Инцидентот се случи по снимањето на емисијата „Вечерна програма“ во која пратениците не можеа да се сложат за тековната ситуација во Украина.

По емисијата Владимир Парасјук го сочека својот опонент надвор од студиото, по што ја почна тепачката, а мораше да се вмеша и обезбедувањето на телевизијата.

Парасјук се закани дека ќе го демолира автомобилот на Александар Вилкул.

Тој додаде дека неговиот сопарник е агент на Кремљ од каде била донесена војната во Украина.

„Вилкул треба да се ликвидира, да се депортира, од него да не остане трага, рече Парасјук.

Tepacka na Ukrainski pratenici

Advertisements
« Older Entries