Јади Бурек (ТОЈ ШТО ГИ ФРЛИЛ ПИРАНИТЕ… ТАКВОТО ДА МУ ГО ИЗЕДАТ..)

Jadi Burek – Pirani 4

Advertisements

(Видео)Рекордна посетеност на концертот на Северина во Берово

Во саботата, 27 август, познатата хрватска пејачка одржа концерт во Берово, каде што присуствуваа над 70.000 посетители. Воодушевена од големата посетеност, Северина сподели видео од овој настан, кој беше во рамките на фестивалот „Етно сквер“, а она што може да се види од снимката е дека Берово беше навистина претесно за да ги собере сите обожаватели на поп дивата.

http://www.radiomk.com

Severina vo Berovo

Документарец за Боки (13) Јовановски

Гласноговорник во борбата за човекови права,голем противник на дискриминацијата во секој поглед,храбар критикувач на политичко-општествените случувања,скромен хуманист.Бојан Јовановски Првиот човек на ,,меѓународната асоцијација за човекова и социјална заштита,,

Dokumentarec za Boki 13 Jovanovski

Premier League 2016, Week 3, Highlights

Manchester City 3:1 West Ham (R. Sterling 7′, 90’+2, Fernandinho 18′ / M. Antonio 58′)

West Brom 0:0 Middlesbrough

Hull City 0:1 Manchester United (M. Rashford 90’+2)

Southampton 1:1 Sunderland (J. Defoe (pen.) 80′ / J. Rodriguez 85′)

Watford 1:3 Arsenal (R. Pereyra 57′ / S. Cazorla (pen.) 9′, A. Sanchez 40′, M. Ozil 45’+1)

Everton 1:0 Stoke City (S. Given (og) 50′)

Chelsea 3:0 Burnley (E. Hazard 9′, Willian 41′, V. Moses 89′)

Leicester City 2:1 Swansea City (J. Vardy 32′, W. Morgan 52′, R. Mahrez – miss. pen. in 56′ / L. Fer 81′)

Spurs 1:1 Liverpool (D. Rose 72′ / J. Milner (pen.) 43′)

10 ГОДИНИ НОЌНИ ВОЛЦИ-МАКЕДОНИЈА

10 ГОДИНИ НОЌНИ ВОЛЦИ-МАКЕДОНИЈА
10 ГОДИНИ ДЕЛ ОД НАЈМОЌНИОТ РУСКИ КЛУБ НОЌНИ ВОЛЦИ
10 ГОДИНИ НЕШТО ПОВЕЌЕ ОД МОТО КЛУБ
10 ГОДИНИ ДЕЈСТВО, ДОВОЛНА ПРИЧИНА ДА ГИ ПРОСЛАВИМЕ ЗАЕДНО НА СКОПСКОТО КАЛЕ 26, 27 И 28 АВГУСТ 2016.
ДОБРЕДОЈДЕНИ СЕ СИТЕ
СИТЕ КОИ ЗНААТ ДА ЈА ПРЕПОЗНААТ ВИСТИНАТА, ИСКРЕНОСТА, ХУМАНОСТА, БРАТСТВОТО, ДРУЖБАТА, ДОБРАТА МИСЛА И ДОБРАТА ЗАБАВА
КОЈ НЕ ЗНАЕ, И КОЈ ЌЕ ОСТАНЕ ДОМА, ЌЕ МУ РАСКАЖАТ

Ночные Волки МГ Македония / Night Wolves MG Macedonia

Даниел Кајмакоски ќе настапи на музичките награди „Даф бама“ во Хамбург

Доделувањето на музичките награди „Даф бама“ ќе се одржи во сабота, 27 август во арената „Баркликард“ во Хамбург, Германија. Даниел Кајмакоски е поканет да настапи како претставник на Македонија и е номиниран за најдобар машки изведувач, како и за наградата од публиката за најдобар изведувач. На оваа значајна мултикултурна музичка манифестација ќе бидат наградени најуспешните музички имиња од Балканот, Медитеранот, Кавказ, Јужна Азија, Централна Азија, Африка и Блискиот Исток.

Покрај регионалните награди за најуспешните, ќе бидат доделени и награди во 8 категории: најдобра песна, албум, видео, соработка, машки и женски  изведувач, изведувач и дебитант.

Кајмакоски е номиниран за најдобар машки изведувач заедно со  7 врвни имиња: Алехандро Санз, Тицијано Феро, Мохит Чаухан, Ксавиер Наиду, Тамер Хосни, Дино Мерлин и Фархад Дарја. Публиката може да гласа на www.bama-music-awards.org.

На овој голем музички настан, чија идеја е да се зближат различните култури и музика, ќе настапат голем дел од номинираните ѕвезди.

www.radiomk.com

Premier League 2016, Week 2, Highlights

Stoke City 1:4 Manchester City (B. Krkić 49′ (pen.) / S. Aguero 27′ (pen.), 36′, Nolito 86, 90’+5)

Burnley 2:0 Liverpool (S. Vokes 2′, A. Gray 37′)

West Brom 1:2 Everton (G. McAuley 9′ / K. Mirallas 45’+2, G. Barry 60′)

Spurs 1:0 Crystal Palace (V. Wanyama 83′)

Watford 1:2 Chelsea (E. Capoue 55′ / M. Batshuayi 80′, D. Costa 87′)

Swansea City 0:2 Hull City (S. Maloney 79′, A. Hernandez 90’+2)

Leicester 0:0 Arsenal. Was this a penalty for the Foxes in the 88th minute of the match?

Sunderland 1:2 Middlesbrough (P. van Aanholt 71′ / C. Stuani 13′, 45′)

Manchester United 2:0 Southampton (Z. Ibrahimović 36′, 52′ (pen.))

Rio 2016: A marriage proposal at the Olympics medal ceremony

There are dramatic marriage proposals – and then there’s proposing during the biggest sporting competition in the world.

Chinese diver He Zi had just received a silver medal for the women’s three-metre springboard at the Rio Olympics on Sunday.

But she ended up with another prize when her boyfriend Qin Kai, in front of a global TV audience, went down on one knee.

Luckily for Qin, who himself won bronze in the men’s three-metre synchronised springboard last week, He Zi said yes.

“We’ve been dating for six years, but I didn’t expect him to propose today,” she said. “He said a lot of things, made a lot of promises, but I think the thing that touched me the most is I think this is the guy I can trust for the rest of my life.”

But some viewers have suggested that his shock proposal stole the limelight from her other precious metal, her Olympic medal.

Premier League 2016, Week 1, Highlights

Chelsea 2:1 West Ham (E. Hazard (pen.) 47′, D. Costa 89′ / J. Collins 77′)

Arsenal 3:4 Liverpool (T. Walcott 31′, (miss. pen. in 30′), A. Oxlade-Chamberlain 64′, C. Chambers 75′ / P. Coutinho 45’+1, 56′, A. Lallana 49′, S. Mane 63′)

Bournemouth 1:3 Manchester United (A. Smith 69′ / J. Mata 40′, W. Rooney 59′, Z. Ibrahimović 64′)

Hull City 2:1 Leicester City (A. Diomande 45’+1, R. Snodgrass 57′ / R. Mahrez (pen.) 47′)

Everton 1:1 Spurs (R. Barkley 5′ / E. Lamela 59′)

Southampton 1:1 Watford (N. Redmond 58′ / E. Capoue 9′, B. Watson – red card 76′)

Middlesbrough 1:1 Stoke City (A. Negredo 11′ / X. Shaqiri 67′)

Crystal Palace 0:1 WBA (S. Rondon 74′)

Manchester City 2:1 Sunderland (S. Aguero (pen.) 4′, P. McNair (o.g.) 87′ / J. Defoe 71′)

Burnley 0:1 Swansea (L. Fer 82′)